Poszukiwało go 21 prokuratur. Wpadł w warszawskim banku

Sześć Prokuratur Rejonowych wydało za Dawidem C. listy gończe celem tymczasowego aresztowania. Kolejnych 15 szukało go, żeby wykonać z nim czynności w związku z oszustwami, o które był podejrzewany. Mężczyzna poszukiwany przez 21 prokuratur został zatrzymany. 

fot. policja

Jak podaje policja, 27 – letni mieszkaniec Chełma działał w wielu miastach Polski głównie w 2015 roku. Mężczyzna wystawiał na portalach aukcyjnych fikcyjne oferty sprzedaży, głównie spawarek elektrycznych oraz telefonów komórkowych i po otrzymaniu pieniędzy od kupujących nigdy nie wysyłał sprzętu.  Oszukał w ten sposób kilkanaście osób z terenu całej Polski.

Kiedy jego poczynaniami zaczęła się interesować policja oraz prokuratura postanowił ukryć się. Nie wiedział jednak, że informacje o tym, że jest poszukiwany za przestępstwa finansowe otrzymały także banki – czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji.

W środę, kilka minut przed godziną 16. mężczyzna wszedł do jednej z warszawskich placówek bankowych.  Chciał założyć konto osobiste. Pracownik banku weryfikując jego dane, trafił na informację, że był on poszukiwany przez policjantów. Natychmiast powiadomił mundurowych. Ci pojawili się na miejscu w kilka minut i wyprowadzili go w kajdankach. 27 – latek był bardzo zaskoczony.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz