PO ma kandydata, PiS robi sondaże. Wyścig wyborczy 2018

Wybory samorządowe coraz bliżej. Kandydatem PO i Nowoczesnej (?) jest Rafał Trzaskowski. PiS decyzję ma podjąć na podstawie sondaży. Szefowa gabinetu premiera Elżbieta Witek zapowiedziała, że w tym momencie nie toczą się rozmowy z nikim spoza Zjednoczonej Prawicy o potencjalnej koalicji. 

Wybory prezydenta stolicy odbędą się za rok. fot. freeimages.com

Elżbieta Witek, szefowa Gabinetu Premiera była w środę gościem TVP 1. Pytana o kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy odparła, że decyzja zostanie podjęta na podstawie badań sondażowych. Zaznaczyła też, że PO rządzi miastem fatalnie, czego dowodem jest afera reprywatyzacyjna. Powiedziała też, że nie toczą się żadne rozmowy o koalicji samorządowej z nikim spoza obozu Zjednoczonej Prawicy.

Na razie wiadomo, że kandydatem PO na prezydenta jest Rafał Trzaskowski, były minister cyfryzacji i wiceminister spraw zagranicznych. Na mocy porozumienia między PO i Nowoczesną ma być kandydatem obu tych partii, jednak po wyborze Katarzyny Lubnauer na przewodniczącą Nowoczesnej sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie kandydatem ruchu Kukiz’15, a Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa startu nie wyklucza, ale uzależnia go od tego, kto będzie startował z ramienia PiS, a także od ostatecznego kształtu ordynacji samorządowej.

(źródło: Telegraf24, TVP 1)

Dodaj komentarz