HGW pisze do Błaszczaka w sprawie wybitych szyb u muzułmanów

„W Warszawie i w Polsce nie ma miejsca na ksenofobię” – napisała w liście do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem w stolicy szerzy się rasizm, a przykładem jest atak wandali na Centrum Kultury Muzułmańskiej. Przypomnijmy, że nieznani sprawcy wybili w centrum szyby.

fot. facebook.com

” W Warszawie, w Polsce nie może być przyzwolenia na tolerowanie ksenofobii. W związku z powyższym oczekuję podjęcia zdecydowanych działań oraz przekazania mi informacji o podjętych przez Pana krokach” – napisała prezydent stolicy.

Minister Mariusz Błaszczak odpisał na Twitterze, że 95 proc. mieszkańców czuje się w stolicy bezpiecznie. A sprawców ataku szuka policja.

Przypomnijmy, że do ataku na Centrum Kultury Muzułmańskiej doszło kilka dni temu. Nikt nie ucierpiał, w budynku wybito szyby, nikomu nic się nie stało. Prezydent miasta nie pierwszy raz pisze bądź mówi o zagrożeniu faszyzmem. Jednak zdaniem policji i służb w Polsce rasizm jest zjawiskiem dość marginalnym.

(źródło: TVN Warszawa, Telegraf24)

Dodaj komentarz