Znów oszustwo „na policjanta”. 25 tysięcy złotych wrzuciła do śmieci!

O dużym szczęściu może mówić kobieta, która będąc przekonaną, że bierze udział w policyjnej akcji wrzuciła do kosza na śmieci kopertę z oszczędnościami, w wysokości 25 tysięcy złotych. 19-letni Sebastian D. był już wcześniej śledzony przez policję, wpadł na gorącym uczynku. 

fot. policja

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału kryminalnego ustalili sieć powiązań pomiędzy telefonistami, zleceniodawcami, werbownikami, a odbierakami działającymi w stolicy. Posiadając wystarczającą wiedzę policjanci zorganizowali na warszawskiej Pradze zasadzkę w którą wpadł Sebastian D.
Podczas obserwacji wytypowanego miejsca policjanci zauważyli 19-latka, który najpierw rozmawiał przez telefon, a chwilę później wyjął jakiś przedmiot z kosza na śmieci. Funkcjonariusze ruszyli za mężczyzną i zatrzymali go kilkadziesiąt metrów dalej. – informuje policja.
Sebastian D. miał przy sobie kopertę z logiem banku, a w niej 25 000 złotych. Policjanci wiedzą już że 19-latek brał udział co najmniej w dwóch tego typu oszustwach na skutek których pokrzywdzeni stracili w sumie ponad 206 000 złotych. Jak podaje policja, mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa, do którego się przyznał. Za ten czyn mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci pracujący nad tą sprawą nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz