Trwają prace na Miodowej. Kolejny etap remontu ulicy

Nowe nawierzchnie, sygnalizacja świetlna, repliki starych latarń z 1904 roku. Trwa remont ulicy Miodowej. 

fot. ZDM

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, prace toczą się równolegle w dwóch miejscach – remontowany jest chodnik przy budynku Sądu Najwyższego oraz chodnik wzdłuż ul. Miodowej.

Jak podał ZDM ulica Miodowa na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Świętojerskiej przejdzie gruntowną przebudowę. Na chodniku pojawią się płyty granitowe o wymiarach 50 na 50 cm, wraz z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością (pasami prowadzącymi z płyt ryflowanych i polami decyzji z płyt ostrzegawczych). Płyty granitowe ułożone będą też na przystankach, a wzdłuż każdego peronu pojawią się kamienne płyty ostrzegawcze oraz pole oczekiwania; będą także specjalne krawężniki peronowe ułatwiające podjazd autobusu – czytamy w komunikacie ZDM.

Ważnym elementem ma być przebudowa skrzyżowań, a wraz z nią przebudowa sygnalizacji świetlnych. Zlikwidowana zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniu ulicy Miodowej i Kapitulnej, przebudowane będą sygnalizacje na skrzyżowaniu ulic Plac Krasińskich – Świętojerska, Miodowa – Długa i Miodowa – Senatorska – podał ZDM. Planowane prace obejmą także przebudowę oświetlenia ulicznego, w tym postawienie replik starych latarń model Pastorał Warszawski z 1904 roku.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz