Paweł Rabiej o „trudnej decyzji” o rezygnacji z kandydowania

Paweł Rabiej, niedoszły kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, wciąż niepewny (?) kandydat na wiceprezydenta koalicji PO – Nowoczesna na wiceprezydenta stolicy – udzielił wywiadu radiu TOK FM. A w nim tłumaczył, dlaczego zrezygnował z kandydowania. 

Paweł Rabiej, fot. Adrian Grycuk By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47119967

Paweł Rabiej przyznał, że decyzja o rezygnacji była dla niego trudna. W wielu sprawach zdania nie zmieniłem. Podjąłem decyzję trudną też dla mnie. Uważam, że warto wspólnie wystąpić w Warszawie i wyborach do samorządu. To była także trudna decyzja dla PO, która musiała mnie zaakceptować z bagażem krytyki warszawskiej PO i krytyki reprywatyzacji – przekonywał polityk. Przypomnijmy, że Paweł Rabiej należał do najostrzejszych krytyków Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej polityki w stolicy. Po zawarciu porozumienia między PO i Nowoczesną Rabiej zrezygnował ze startu, a obie partie miały poprzeć kandydata PO – Rafała Trzaskowskiego. W razie wygranej Trzaskowskiego – Rabiej miał zostać wiceprezydentem.

Ustalenia sprzed kilku dni są dziś niepewne, bo w sobotę liderem Nowoczesnej przestał być Ryszard Petru. Nowa przewodnicząca, Katarzyna Lubnauer krytycznie odnosiła się do porozumienie PO z Nowoczesną. Rabiej w TOK FM zapewniał, że jednak porozumienie obu partii i pod nowym kierownictwem jest możliwe: Rozmawiałem wczoraj z przewodniczącą Katarzyna Lubnauer o jej pomyśle na Nowoczesną i współpracę z opozycją. Wiem, że spotka się w najbliższych dniach z Grzegorzem Schetyną i chce, byśmy uzyskali jak najwięcej – mówił w TOK FM.

(źródło: TOK FM)

Dodaj komentarz