Konserwatywny jak HGW? Osobliwy to konserwatyzm

Rafał Trzaskowski, kandydat PO na  prezydenta stolicy powiedział wczoraj w jednej ze stacji telewizyjnej, że różni się od Hanny Gronkiewicz-Waltz tym, że pani prezydent jest zdecydowanie bardziej konserwatywna. Każdy ma prawo do swojego zdania, my jednak, jako serwis konserwatywny przypominamy kilka (zaledwie kilka) faktów każących uznać konserwatyzm pani prezydent za mocno wątpliwy! 

O prezydent stolicy można powiedzieć wszystko. Ale naprawdę nie to, że jest konserwatywna… fot. ztm

  1. To prezydent Warszawy nadzoruje miejskie sceny teatralne. W tym Teatr Powszechny, w którym od kilku lat kierownictwo jest mocno lewicowe. Teatr zasłynął wystawieniem skandalicznej uderzającej w katolików Klątwy.
  2. To prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście zwolniła z pracy dyrektowa Szpitala św. Rodziny, prof. Bogdana Chazana za nieudzielenie pomocy w dokonaniu aborcji. Po odejściu profesora szpital przestał być jedyną w mieście placówką, w której nie dokonywano aborcji.
  3. To za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz postawiona została Tęcza na pl. Zbawiciela. Instalacja stała przed kościołem św. Zbawiciela. A prezydent mówiła, że jak się komuś nie podoba, to może tamtędy nie chodzić (na msze też?!).
  4. To za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz wprowadzono bynajmniej nie konserwatywną refundację in vitro w stolicy.

To tylko cztery krótkie przykłady. Gdyby poszperać, znalazłoby się ich więcej. Ale już tylko tych kilka faktów zdecydowanie przeczy konserwatyzmowi pani prezydent. Aż strach pomyśleć, co zamierza bardziej liberalny Rafał Trzaskowski!

(Telegraf24)

Dodaj komentarz