Kolejna osoba z podrobioną receptą. Wpadła już w ręce policji

26-letnia Sylwia L. została zatrzymana przez wywiadowców z metra chwilę po tym, jak kolejny raz spróbowała zrealizować sfałszowaną receptę. 

Na zdjęciu kobieta, która przez kilka dni skutecznie kupowała psychotropy na podrobione recepty. fot. policja

Jak podaje policja, mieszkanka Warszawy przyszła do apteki w nocy. Chciała zrealizować receptę na silny lek nasenny i uspokajający. Nie spodziewała się, że wywiadowcy z metra znają dobrze jej rysopis. Cztery dni wcześniej właściciel apteki opisał dokładnie jej wygląd, dyżurującemu w komisariacie oficerowi.

Wkrótce wyszło na jaw, że w ostatnim tygodniu Sylwia L. zrealizowała na terenie Warszawy 10 podrobionych recept. Wszystkie były opatrzone pieczęcią jednego lekarza medycyny. Jak informuje policja, za pomocą podrobionych recept, kobiecie udało się zakupić łącznie 35 opakowań silnych leków psychoaktywnych, zawierających pochodne benzodiazepiny. Mieszkanka stolicy została zatrzymana i przewieziona do Policyjnej Izby dla Osób Zatrzymanych, do dyspozycji jednej z podwarszawskich komisariatów Policji.

To nie pierwszy taki przypadek. Kilka dni temu klient jednej z aptek wpadł w szał gdy farmaceuta odmówił mu sprzedaży leku na podrobioną receptę.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz