Jest przetarg na budowę ostatnich stacji metra na Bemowie – poinformował ZTM

Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i budowę ostatniego odcinka II linii metra – na Bemowie, od planowanej stacji Powstańców Śląskich do stacji Techniczno-Postojowej Mory. Plany zakładają, że metro dojedzie tam w 2023 r. – podaje Zarząd Transportu Miejskiego. Będą to ostatnie trzy stacje metra w kierunku zachodnim. 

fot. ZTM

Wyłoniony w przetargu wykonawca zaprojektuje i wybuduje trzy stacje metra, niemal cztery kilometry podwójnego tunelu i Stację Techniczno-Postojową – czytamy w komunikacie ZTM. Ponadto będzie miał za zadanie przygotowanie koncepcji węzłów przesiadkowych w rejonie planowanych stacji dostosowanych rozwiązaniami do charakterystyki poszczególnych lokalizacji, dost.  Zainteresowani mogą składać swoje oferty do 12 stycznia 2018 r. , a na wszystkie prace wykonawca będzie miał 50 miesięcy od dnia podpisania umowy. Kryteria wyboru to cena – 60 proc., skrócenie czasu wykonania – 8 proc. i przedłużenie okresu rękojmi – 32 proc.
Przypomnijmy, że chodzi o stacje:
stacja C03 Lazurowa – po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej,
stacja C02 Chrzanów – w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej,
stacja C01 Połczyńska – w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.
Powstanie też Stacja Techniczno-Postojowa Mory, z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami i zapleczem technicznym II linii metra.
(źródło: ZTM)

Dodaj komentarz