Wybory w stolicy. Zdecyduje elektorat ruchów miejskich?

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez „Gazetę Wyborczą” i Tok FM wybory w stolicy wygrałby Rafał Trzaskowski (34 proc.), drugi byłby Patryk Jaki ze Zjednoczonej Prawicy (18 proc.). Aby myśleć o wygranej w drugiej turze kandydat prawicy musiałby pozyskać cały elektorat ruchów miejskich – pisze GW. 

fot. freeimages.com

Oczywiście do sondażu należy podchodzić z pewnym dystansem, z uwagi na zaangażowanie robiących go mediów po stronie opozycji. Jednak pewne preferencje są oczywiste – Trzaskowski faktycznie w stolicy wygrywa, a kandydat Zjednoczonej Prawicy ma na dzień dzisiejszy drugie miejsce. I, bardzo prawdopodobne, że rzeczywiście elektorat ruchów miejskich będzie stanowił przed drugą turą języczek u wagi. Nie wiadomo też na razie, kto będzie ostatecznie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta. Obok Patryka Jakiego wymienia się też Stanisława Karczewskiego i premier Beatę Szydło.

Rafał Trzaskowski jest już oficjalnie kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. W razie wygranej Trzaskowskiego wiceprezydentem zostałby Paweł Rabiej z N.

(Telegraf24)

Dodaj komentarz