Śpiewak się waha, Szmajdzińska gotowa, niewiadome na prawicy

Na giełdzie kandydatów na prezydenta stolicy jest coraz więcej nazwisk. Rafał Trzaskowski z PO, to na razie pewny kandydat. Na giełdzie pojawiają się też nazwiska Jana Śpiewaka, polityków PiS – Patryka Jakiego, Stanisława Karczewskiego a nawet Beaty Szydło. Gotowość startu wyraziła też Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, wdowa po Jerzym Szmajdzińskim, byłym szefie MON, polityku SLD, który zginął w katastrofie smoleńskiej. 

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. fot. Adrian Grycuk By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

W tej chwili wszystko jest na poziomie dyskusji. Pani widzi jak jest „kocioł”. Nie wiadomo, ile będzie kandydatur na prezydenta stolicy. Ale od niczego się nie odżegnuję. Jeżeli będzie taka potrzeba, to będę gotowa i otwarta na taką propozycję – mówiła Szmajdzińska w rozmowie z serwicem wawalove.pl. Czy będzie kandydatem Sojuszu? Na pewno miałaby większe szanse niż typowana na kandydatkę SLD Barbara Nowacka. Wszystko zależy jednak od rywali. Na razie wiadomo, że startować będzie Rafał Trzaskowski (PO). Jan Śpiewak, lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa wciąż nie podjął decyzji. W PiS trwają dyskusje – czy kandydatem ma zostać marszałek Senatu Stanisław Karczewski, czy wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Ostatnio pojawiły się sensacyjne newsy mówiące o tym, że kandydatem PiS miałaby zostać… obecna premier, Beata Szydło. W kuluarach mówi się też, że kandydatem Kukiz’15 miałby być albo Marek Jakubiak, albo wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Wybory samorządowe odbędą się w listopadzie 2018 roku.

AZ

Dodaj komentarz