Beata Szydło kandydatem partii rządzącej na prezydenta stolicy?

Nie ustają spekulacje medialne na temat rekonstrukcji rządu. Premierem zamiast Beaty Szydło miałby zostać prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński. Obecna pani premier miałaby być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta stolicy. 

Premier Beata Szydło miałaby być kandydatem PiS na prezydenta stolicy fot. By P. Tracz / KPRM [Public domain], via Wikimedia Commons

Manewr wymiany premiera i wystawienie dotychczasowego szefa rządy na prezydenta Warszawy nie byłby w przypadku PiS niczym nowym. W 2006 roku Jarosław Kaczyński został premierem, a swojego poprzednika, Kazimierza Marcinkiewicza mianował komisarzem stolicy. W wyborach samorządowych Marcinkiewicz musiał uznać wyższość Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jak będzie dziś? Na razie nie wiadomo, czy do zmiany na stanowisku premiera faktycznie dojdzie. Jednak pogłoski na ten temat w kuluarach od kilku tygodni krążą. Start Szydło w Warszawie byłby zaskoczeniem – w stolicy typowano raczej marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego bądź przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego. Obecna premier cieszy się dużym poparciem, jest jednak spoza stolicy i to może być największym obciążeniem. Wszystko ma się wyjaśnić w grudniu. (maks).

One Comment on “Beata Szydło kandydatem partii rządzącej na prezydenta stolicy?

Dodaj komentarz