Postawił wódkę. W zamian został brutalnie pobity

Stawianie alkoholu przypadkowym kompanom może się bardzo źle skończyć. Przekonał się o tym mężczyzna, który kilka tygodni temu w Śródmieściu kupił butelkę wódki i zaprosił do wspólnej libacji trzech przypadkowo spotkanych mężczyzn. Cała czwórka poszła pić na klatce schodowej. Fundator alkoholu po spożyciu trunku zasnął  na schodach i wtedy został zaatakowany przez swoich kompanów. Jak informuje policja, mężczyźni obezwładnili go dusząc i zakrywając usta żeby nie krzyczał. Napastnicy zabrali swojej ofierze telefon, 700 złotych w gotowce, dokumenty oraz klucze od mieszkania, po czym uciekli.

Mężczyzna o tym, co go spotkało opowiedział policjantom. Sprawą zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Kilka dni po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwie z trzech podejrzewanych o to przestępstwo osób, 49-letniego Dariusza M. i 44-letniego Pawła W.

Teraz zatrzymali ostatniego z mężczyzn mających związek z  tym przestępstwem. Jak informuje policja, zatrzymanym grozi kara 12 lat więzienia za rozbój. (az).

fot. policja

Dodaj komentarz