Nie do wiary! Pani prezydent ma obrońcę. To szef klubu PO

fot. Adrian Grycuk/ By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Po sobotniej konwencji PO wydawało się, że pani prezydent całkowicie straciła już poparcie w swojej partii, głos zabrał szef klubu PO Sławomir Neumann. Jak zaznaczył w porannej rozmowie z TOK FM zachęcił wprawdzie panią prezydent do  stawienia się przed komisją weryfikacyjną: „Kiedy Hanny Gronkiewicz-Waltz nie ma przed komisją, to tego głosu tam po prostu nie ma. Ja zachęcam i namawiam ją do tego”. Z drugiej strony zapewnił, że Platforma Obywatelska „zawsze będzie przy niej  (prezydent) stać i bronić jej dobrego imienia”. 

Również w wywiadzie dla „Super Expressu” Sławomir Neumann wziął w obronę panią prezydent: 12 lat jej rządów z ramienia PO w stolicy, które upłyną w przyszłym roku, to lata rozwoju i nieprawdopodobnej zmiany miasta. Polacy stali się dumni ze swojej stolicy. Oddzielną sprawą jest kwestia reprywatyzacji – przekonywał ze swadą przewodniczący klubu PO.

A my zastanawiamy się: czy dumni mamy być z wyrzucenia kupców z KDT, obrony Tęczy przy pl. Zbawiciela, czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które wciąż nie powstało?

Maksym Niedźwiadek

Dodaj komentarz