Miodowa i pl. Krasińskich przejdą gruntowny remont. Mają być kolejną wizytówką stolicy

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich została już podpisana umowa na remont ulicy Miodowej. Opiewa na ponad 20 milionów złotych.

Ulica Miodowa ma przejść gruntowny remont. fot. zdm.waw..pl

Ulica Miodowa i plac Krasińskich już wkrótce staną się przedłużeniem Krakowskiego Przedmieścia – ulubionego przez warszawiaków i turystów traktu spacerowego – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – Powstaną wygodne chodniki, ścieżki rowerowe, bezpieczne przejścia. Warszawa podpisała  umowę z wykonawcą remontu – czytamy w komunikacie.

Jak informuje ZDM, prace obejmą odcinek od ul. Senatorskiej do ul. Świętojerskiej i będą prowadzone etapami. W pierwszej kolejności, w najbliższych tygodniach, rozpoczną się roboty na pl. Krasińskich. Cała inwestycja zakończy się po nieco ponad dziewięciu miesiącach. Kontrakt z firmą Strabag, która wygrała przetarg, opiewa na sumę 20 992 061 zł. Jak czytamy w komunikacie, na chodnikach i peronach przystanków ułożone zostaną granitowe płyty, a przy przystankach także specjalne peronowe krawężniki, które mają ułatwiać podjazdy dla autobusów. Inne zmiany to przebudowa skrzyżowań, likwidacja sygnalizacji świetlnej u zbiegu Miodowej z Kapitulną, a na pozostałych skrzyżowaniach jej przebudowa. Najbardziej efektowną zmianą ma być wymiana oświetlenia. – Zostanie zamontowanych 35 replik pastorału warszawskiego z 1904 r. o wysokości 11,5 m, wraz z oprawami ozdobnymi LED (ciepłe białe światło), a przejścia dla pieszych dodatkowo zostaną doświetlone kontrastowym, białym światłem – informuje ZDM.

(źródło: zdm.waw.pl)

Dodaj komentarz