UEFA wszczęła postępowanie w sprawie oprawy Legii. Ukarzą klub za pamięć?

Zdjęcie z oprawy kibiców Legii, przedstawiającej żołnierza niemieckiego mierzącego do Powstańca obiegło cały świat. Było pokazywane nawet na portalach południowoamerykańskich. Niestety, europejska federacja piłkarska UEFA wszczęła wobec polskiego klubu postępowanie. Czy za kapitalną oprawę legionistów spotka kara?

Oprawa kibiców Legii przed meczem z Astaną. fot. youtube.com screenshot

Oprawa Legii zapadła w pamięć. Napis w języku angielskim przypominający o wymordowaniu Polaków przez Niemców. Wizerunek dziecka, do którego mierzy niemiecki żołnierz. Oprawa została entuzjastycznie przyjęta na całym świecie, m. in. we Włoszech, w Chorwacji, a nawet w Brazylii. Niestety, UEFA chce warszawski klub ukarać. Za „niedozwolony transparent i blokowanie przejść na trybunach”.

Dlaczego UEFA chce karać klub za antynazistowski transparent? UEFA bardzo niechętnie podchodzi do „politycznych” opraw. Problem w tym, że akurat tutaj trudno mówić o polityce. Transparent dotyczył historii, był związany z rocznicą. W dodatku – przed meczem delegat UEFA został poinformowany o tym, że taka oprawa będzie miała miejsce. Internauci już zapowiedzieli wpłacanie pieniędzy, jeśli doszłoby do ukarania klubu.

(źródło: Niezależna.pl, TVN Warszawa)

Dodaj komentarz