Biznesmen traci prawa do działki przy Pałacu Kultury! A HGW znów nie przyszła…

Po Chmielnej 70 Sienna 29 – komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję o przekazaniu działki w wieczyste użytkowanie Maciejowi M. Działka, na której biznesmen miał zamiar postawić 60 metrowy wieżowiec wraca do miasta. Decyzja komisji weryfikacyjnej ma klauzulę natychmiastowej wykonalności. Po raz kolejny na przesłuchaniu nie pojawiła się prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Walt.

Działka znajduje się przy Pałacu Kultury i Nauki. fot. Nnb, By Nnb (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

Komisja podjęła decyzję na posiedzeniu niejawnym. Biznesmenowi przysługuje od niej odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Maciej M. nabył prawa do nieruchomości w 2012 roku. Prowadząca śledztwo w sprawie afery reprywatyzacyjnej prokuratura regionalna we Wrocławiu w sprawie Siennej 29 zarzuty Maciejowi M. oraz rzeczoznawcy Michałowi Sz. Wg śledczych prawa i roszczenia do działki przejęto za rażąco zaniżoną cenę. Maciej M. od kilku miesięcy przebywa w areszcie.

Z kolei wątpliwości komisji weryfikacyjnej wzbudziła dokonana w 2010 roku zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, dzięki której na działce można wybudować budynki powyżej 200 metrów wysokości, wcześniej ich maksymalna wysokość wynosiła 30 metrów.

Decyzja w sprawie Siennej 29 jest kolejną uchyloną przez komisję weryfikacyjną. 27 lipca komisja uchyliła decyzję w sprawie Chmielnej 70.

Na piątkowym przesłuchaniu po raz kolejny nie stawiła się prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. I po raz kolejny została ukarana grzywną.

Antoni Zankowicz

Dodaj komentarz