Środki odurzające produkowali pod Warszawą. Nielegalne laboratorium zlikwidowane

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową odkryli i zlikwidowali nielegalną wytwórnię mefedronu. Sprawcy, trzej młodzi mężczyźni, usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara co najmniej trzech lat więzienia.

Nielegalne laboratorium zostało zlikwidowane przez policję. fot. policja

Jak informuje stołeczna policja, z informacji funkcjonariuszy wynikało, że nielegalne laboratorium znajduje się na terenie Ostrowi Mazowieckiej.  Wszystko wskazywało na to, że osoby związane z tym procederem mogą wprowadzać środki odurzające i substancje psychotropowe na rynek na terenie województwa mazowieckiego.

Podczas działań prowadzonych wspólnie z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Warszawie funkcjonariusze  zlikwidowali  działającą linię technologiczną. Laboratorium, w którym trwała produkcja mefedronu znajdowało się w budynku gospodarczym   na jednej z posesji w Ostrowi Mazowieckiej. Na miejsce został wezwany biegły z zakresu chemii oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny tego miejsca i zabezpieczyła nielegalne urządzenia oraz prekursory do produkcji mefedronu – informuje policja.

Do sprawy policjanci zatrzymali trzech 23-latków. Jak podaje policja, każdy z mężczyzn miał w tym nielegalnym procederze określone zadanie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Bartosz K., Michał W. oraz Wiktor R. zostali przewiezieni do prokuratury w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu. Za to przestępstwo grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz