Bielany: W weekend remont ulicy Gwiaździstej

Do poniedziałku 31 lipca rano potrwa remont ulicy Gwiaździstej na Bielanach. W tym czasie nowy asfalt pojawi się na odcinku od ul. Z. Krasińskiego do ul. Potockiej, łącznie z rondem J. Turowicza – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

fot. zdm.waw.pl

To nie jedyne zmiany w tym rejonie. Ze zbyt szerokiej jezdni (po wschodniej stronie) wydzielone zostaną wygodne pasy postojowe, które uporządkują parkowanie – informuje ZDM. Aby podnieść bezpieczeństwo powstać mają azyle, a także progi zwalniające. Prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h, a chodnik po zachodniej stronie ulicy przejdzie gruntowny remont. Ze względu na proces technologiczny, prace związane z montażem progów zostały rozłożone na kolejne dni, już po położeniu nowej nawierzchni jezdni – informuje ZDM.

W związku z pracami remontowany odcinek jest wyłączony z ruchu. Połączenia z ul. Gwiaździstą nie ma ul. Promyka. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Gwiaździsta, Podleśna – Klaudyny – A. Mickiewicza – Z. Krasińskiego.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz