Fatalny początek ligi. Legia z jednym punktem po dwóch pierwszych meczach…

Początek sezonu ligowego nie jest udany dla piłkarzy warszawskiej Legii. O ile mistrzowie Polski świetnie na razie radzą sobie w eliminacjach Ligi Mistrzów (9:0 w dwumeczu z IFK Marienhaim), tak w lidze na razie przegrali 1:3 z Górnikiem Zabrze. W sobotę stracili kolejne punkty remisując na  Łazienkowskiej z Koroną Kielce 1:1 (0:0).

Do przerwy przeważała Legia, piłkarze Korony umiejętnie się bronili. W grze podopiecznych Jacka Magiery uderzała nierówność – po kilku fajnych zagraniach następowały przestoje w grze. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Na pierwszego gola kibice musieli poczekać do 79 minuty, kiedy podanie Hamalainena na bramkę zamienił Michał Kucharczyk. Z prowadzenia Legioniści cieszyli się jednak jedynie sześć minut. Łukasz Kosakiewicz zauważył, że Arkadiusz Malarz wyszedł z bramki i głową skierował piłkę do bramki gospodarzy. Wynik nie uległ już zmianie. Legia po dwóch spotkaniach ma zaledwie jeden punkt.

W najbliższą środę mistrzowie Polski grają w Astanie spotkanie kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Legia Warszawa – Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Michał Kucharczyk (79), 1:1 Łukasz Kosakiewicz (85).

Żółte kartki: Mateusz Możdżeń, Shawn Barry.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 15 041.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź, Jakub Czerwiński, Michał Pazdan, Adam Hlousek – Sebastian Szymański (57. Guilherme), Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Kasper Hamalainen, Dominik Nagy (76. Krzysztof Mączyński) – Armando Sadiku (65. Michał Kucharczyk).

Korona Kielce: Zlatan Alomerovic – Bartosz Rymaniak, Shawn Barry, Adnan Kovacevic, Ken Kallaste – Łukasz Kosakiewicz, Jakub Żubrowski (81. Fabian Burdenski), Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour (68. Marcin Cebula), Ivan Jukic (74. Krystian Miś) – Maciej Górski.

One Comment on “Fatalny początek ligi. Legia z jednym punktem po dwóch pierwszych meczach…

1. Z taką grą to przygoda z Ligą Mistrzów skończy się w Kazachstanie 🙁 Ale mam nadzieję, że w pucharach postarają się bardziej