Odwodnieni i wycieńczeni starsi państwo leżeli w mieszkaniu. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Było o krok od tragedii. Policjanci ze Śródmieścia zostali poproszeni o pomoc przez rodzinę starszego małżeństwa, mieszkającego w jednym z wieżowców w ścisłym centrum miasta. Staruszkowie nie dawali znaku życia, rodzina nie mogła się z nimi skontaktować. Funkcjonariusze zdążyli w ostatniej chwili.

fot. policja

Jak informuje Komenda Stołecznej Policji, mundurowi ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego udali się pod wskazany adres. Nikt jednak nie reagował na pukanie do drzwi. Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkanie znajdowało się na 15 piętrze, nie można było zajrzeć czy też wejść do mieszkania przez okno.

Policjanci poprosili o pomoc straż pożarną, która przy użyciu specjalistycznego sprzętu szybko i sprawnie otworzyła drzwi – informuje policja.

Po wejściu do mieszkania w dwóch różnych pokojach funkcjonariusze znaleźli leżących na podłodze kobietę i mężczyznę. Okazało się, że małżeństwo było w tym stanie od co najmniej 5 dni. Policjanci udzielili parze pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Wycieńczonych i odwodnionych 80-latków odwieziono do szpitala – informuje policja.

(Źródło: policja)

Dodaj komentarz