Mokotów: Trwają prace na Śródziemnomorskiej. Ma być bezpieczniej, teraz są utrudnienia

Trwają prace na ulicy Śródziemnomorskiej, łączącej południowe Stegny z al. Sikorskiego i ul. Sobieskiego. Zmiany te, to wyniesione przejścia dla pieszych, miejscowe ograniczenie prędkości do 30 km/h, próg zwalniający i elementy odblaskowe na jezdni. Według Zarządu Dróg Miejskich zmiany poprawią bezpieczeństwo. Jednak przez najbliższe tygodnie mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

fot. zdm.waw.pl

Jak podaje ZDM, prace obejmują pięć skrzyżowań ulicy Śródziemnomorskiej: z Barcelońską, Kartaginy, Macedońską, Korsykańską i Nicejską. Przy skrzyżowaniu z ulicą Barcelońską roboty już się zakończyły. Powstało tam wyniesione przejście dla pieszych z elementami odblaskowymi. Podobne prace trwają już na skrzyżowaniu z ulicą Macedońską. W związku z tymi robotami przebudowane zostaną chodniki dochodzące do pasów wraz z krawężnikami. Przed przejściem pojawi się pas z płyt ostrzegawczych czytamy w komunikacie ZDM.

Wg drogowców niebawem na skrzyżowaniu z ul. Nicejską powstanie wyniesione przejścia, od strony ulicy Marsylskiej  próg zwalniający z elementami odblaskowymi.

Dodatkowe zmiany, o jakich informuje ZDM, to wyposażenie istniejących przejść w elementy odbrlaskowe oaz ograniczenie na nich prędkości do 30 km/h.

Prace zostały zaplanowane na najbliższe tygodnie. ZDM przypomina, że w tym czasie zamykane będą kolejne skrzyżowania, a mieszkańcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz