Wyprali prawie 90 milionów złotych. Policja rozbiła gang

Na terenie trzech województw – między innymi mazowieckiego – działała grupa przestępcza, która w celu ukrycia przestępczego pochodzenia pieniędzy dokonywała fikcyjnych transakcji. Kilka dni temu prowodyrzy grupy wpadli w ręce policji. Wśród zatrzymanych jest mieszkający w Warszawie obywatel Turcji. Sprawa jest rozwojowa. 

Zatrzymany w Warszawie obywatel Turcji usłyszał już zarzuty, a sąd aresztował go na trzy miesiące fot. policja

Jak informuje policja, 5 lipca 2017 roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przeprowadzili akcję na terenie województwa zachodniopomorskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Na podstawie postanowień prokuratorskich zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 63, 50, 43 i 37 lat. Podejrzani wchodzili w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przekazywaniem na rachunki bankowe kilku podmiotów gospodarczych co najmniej 87 milionów złotych pochodzących z procederu fałszowania deklaracji podatkowych i uszczuplenia VAT – informuje policja.

Niemalże jednocześnie około 6. nad ranem funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zapukali do drzwi mieszkań w Łodzi i w Białogardzie w zachodniopomorskim. Trzej mężczyźni to tzw. słupy. Jak informuje policja, oficjalnie byli przedsiębiorcami prowadzącymi firmy m.in. z branży tekstylnej. W Warszawie, na terenie ekskluzywnego strzeżonego osiedla, kryminalni zatrzymali 37-letniego obywatela Turcji, który stał na czele grupy przestępczej. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że to on czerpał główne korzyści finansowe z nielegalnego procederu związanego z fikcyjnymi transakcjami  pomiędzy założonymi do tego procederu firmami. Wszystko po to aby udaremnić czy też utrudnić udowodnienie przestępczego pochodzenia pieniędzy. Podczas przeszukań domów i firm zarejestrowanych na podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. dokumentację księgową.

6 lipca zarzuty usłyszał 37-letni obywatel Turcji. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Jak informuje policja, prowadzona od roku sprawa nadal pozostaje rozwojowa zarówno pod kątem przedmiotowym jak i podmiotowym. Łącznie do tej pory zarzuty w śledztwie usłyszało 6 osób.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz