Nareszcie dobra wiadomość. Podstawowy gracz kadry Nawałki w Legii Warszawa!

Legia Warszawa i Wisła Kraków porozumiały się w sprawie zakupu Krzysztofa Mączyńskiego. Pomocnik reprezentacji Polski w środę przejdzie testy medyczne. Jeśli wypadną one pomyślnie w przyszłym sezonie będzie grać na Łazienkowskiej! 

fot. Roger Gor/ By Roger Gor (IMG_0674.JPG) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

O przyjściu do klubu Mączyńskiego media informowały od dawna, jednak oficjalnie informacja została potwierdzona dopiero we wtorek. Cena jaką Legia zapłaci za pomocnika wynieść ma pół miliona euro. Zawodnik zarobi ponad 100 tysięcy złotych miesięcznie. Ta cena miała odstraszyć Jagiellonię, która również ostrzyła sobie zęby na Mączyńskiego.

Krzysztof Mączyński grał w Wiśle Kraków, potem ŁKS-ie Łódź, Górniku Zabrze, chińskim Guizhou Renhe, ponownie w Wiśle Kraków. Od 2013 roku występuje w reprezentacji Polski prowadzonej przez Adama Nawałkę. Choć przez lata niedoceniany, to właśnie Krzysztof Mączyński strzelił dla polskiej reprezentacji ważną bramkę w spotkaniu eliminacji Euro 2016 ze Szkocją (2:2), zaliczył asystę przy golu Roberta Lewandowskiego w decydującym o awansie spotkaniu z Irlandią (na 2:1), był podstawowym zawodnikiem na mistrzostwach Europy we Francji.

W eliminacjach mistrzostw świata jest podstawowym piłkarzem Biało-Czerwonych, doskonale spisał się w wygranym spotkaniu z Rumunią w Warszawie (3:1). 30-latek jest w szczycie formy, jego pozyskanie jest dla Legii na pewno wzmocnieniem oraz wypełnieniem luki po planowanym odejściu Vadisa Odjidji Ofoe. Oprócz Belga z klubem pożegnają się między innymi Jakub Rzeźniczak oraz Valeri Kazaiszwili. Oprócz Mączyńskiego na Łazienkowską wraca reprezentant młodzieżówki Jarosław Niezgoda, klub pozyskał też innego reprezentanta młodzieżówki Łukasza Monetę. Wciąż nie wiadomo jaka przyszłość czeka reprezentanta Polski Michała Pazdana.

(Telegraf24)

Dodaj komentarz